Savasana, kilka słów o relaksie

„SAVASANA” – relaks w jodze

„Relaks, obok czuwania, snu i marzeń sennych, jako stan „czwarty” bywa naturalną drogą do bardziej świadomego poznania świata ukrytego czy świata wewnętrznego.”

„Savasana” – spokojne leżenie z zamkniętymi oczami wydaje się łatwe jednak … gdy w życiu dominuje pośpiech, bez chwili zatrzymania, wejście w stan relaksu jest trudnym procesem. Jeśli jesteś impulsywny, smutny, zestresowany, wściekły, samotny, spięty, niezadowolony, zmęczony, wypalony- zacznij poprawnie oddychać , obserwuj siebie i ćwicz relaks.

Sesje jogi zaczyna seria ćwiczeń oddechowych / pranayama/, kończy głębokim relaksem, napięcie stopniowo opuszcza nasze mięśnie, ścięgna organy wewnętrzne i mózg, kolejny krok to spokojny głęboki oddech

Wyobraź sobie że Twoje ciało jest jak naczynie do którego wpływa wdech a potem wypływa wydech, z każdym wydechem ciało staj się coraz lżejsze i rozluźnione. Najpierw napięcie powoli stopniowo opuszcza nasze mięśnie, ścięgna organy wewnętrzne i mózg, oddech jest pogłębiony, umysł spokojny Co potrzebujesz do praktykowania relaksu: zaciszne miejsce, wygodna pozycja ciała, skoncentrowany umysłu. Nauka poprawnego relaksu to proces potrzebny jest czas, systematyczność i samodyscyplina.