Marynia Hobrzyk

Marynia Hobrzyk

Nauczyciel

Jestem dyplomowaną instruktorką hatha jogi, kinezogerontoprofilaktyki, a także specjalistą od treningu mięśni dna miednicy.
 
Przez parę lat intensywnie podróżowałam, mieszkałam i pracowałam w wielu miejscach w Azji, w skrajnie różnych warunkach- wtedy właśnie joga stała się dla mnie sposobem na odnalezienie spokoju ducha. Dzięki niej czuję się zdrowsza i bardziej uważna.
 
Jako nastolatka jeździłam sportowo konno, z wykształcenia jestem architektem wnętrz. Sport był zawsze ważną częścią mojego życia, ale intensywne treningi i siedzący tryb nauki sprawiły że jako dorosła osoba miałam poważne problemy z kręgosłupem. Zaczęłam praktykę.
 
Po paru latach ćwiczeń pojawiły się problemy ze stawami i odezwały się stare kontuzje. Mimo aktywnego trybu życia moja sprawność słabła – zaczęłam szukać zdrowszych zakresów ruchowych, łączyć różne techniki pracy z ciałem. To doświadczenie nauczyło mnie to traktowania swoje ciała z empatią i szacunkiem do własnych ograniczeń. Własne błędy i urazy skłoniły mnie do poszukiwań terapeutycznego aspektu hatha jogi. 

Maryna Hobrzyk
www.omsweetom.pl