JOGA SIVANANDA

Joga Sivananda (joga syntezy) – to wyjątkowa praktyka oparta na doświadczeniu lekarza Swamiego Sivanandy, który pracując z chorymi ludźmi szukał prostych i zarazem najlepszych rozwiązań, aby ciało i duch pozostawały w harmonii.

Sesja jogi Sivananda rozpoczyna się i kończy głębokim relaksem, seria pranayam (ćwiczeń oddechowych) wzmacnia nasze siły witalne. Każda lekcja zawiera sekwencje powitania słońca oraz 12 podstawowych asan (hatha joga). Wszystkie te elementy tworzą uniwersalną metodę, która wpływa pozytywnie na kondycję człowieka w każdym wieku, wprowadzając ład i spokój w ciele i umyśle.

W czasach, kiedy uprawianie jogi stało się rodzajem mody, my pozostajemy wierni jej podstawowym ideom. Nie ćwiczymy do dźwięków muzyki – towarzyszy nam jedynie oddech, wsłuchujemy się w dźwięki naszych ciał. Nie porównujemy swoich postępów, ćwiczymy z zamkniętymi oczami, we własnym tempie, doskonalimy swoje umiejętności. Praktykujemy dla siebie, na tyle ile możemy na ten moment, podążamy za ruchem i oddechem.

Joga Sivananda to proces, potrzebny jest czas i przestrzeń, by móc trwać w asanie i rozwijać się.

Rozkład Czasowy Wydarzenia (1)

Środa
-